Akdeniz Karpaz Üniversitesi ile protokol imzalandı

KKTC Dış Basın Birliği ile Akdeniz Karpaz Üniversitesi arasında, Birlik üyelerine bazı burs imkanlarının sağlanacağı protokol anlaşması imzalandı.

Üniversitenin Rektörlük binasında gerçekleşen imza töreninde konuşan Dış Basın Birliği Başkanı Tahir Olcay Kıraç, gazeteciliğin günlük gündelik hafızayı tutmasının yanısıra , halkın doğruyu ve gerçeği öğrenmesi adına önemli bir misyonu yerine getirdiğini söyledi.

Kıraç, Dış Basın Birliğinin hem Kıbrıs Türk halkının hem de KKTC’nin haklı davasının Türkiye ve Dünya kamuyoyunda en doğru şekilde duyurulması adına önemli bir görevi yerine getirdiğine vurgu yaparak bilgiye ulaşabilme adına üyelere her zaman yatırım yapmak istediklerini söyledi.

Bu anlamda üniversite tarafından sağlanan burs imkanının önemine değinen Kıraç, yapılan işbirliği nedeniyle Üniversite yönetimine teşekkür etti.

Akdeniz Karpaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç.Dr.Gizem Öksüzoğlu da konuşmasında basın çalışanlarına ihtiyaç dahilindeki alanlarda yardımcı olabilmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, yapılan işbirliğinin ileriki dönemlerde büyüyerek devam etmesini diledi.