Dış Basın Birliği Kuruluşunun 25. Yıldönümünü Resepsiyon İle Kutladı

r1
r2
r3
r4
r5
r6
r7
r8
r9
r10
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Dış Basın Birliği mensuplarının Kıbrıs Türk halkının haklı mücadelesinin duyrulmasında önemli rol oynadığını söyledi. Dış Basın Birliği kuruluşunun 25’inci yılı nedeniyle Lefkoşa Merit Otel’de resepsiyon verdi. Resepsiyona Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yanında Üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bazı milletvekilleri ve basın mensupları katıldı.

Gecede Mustafa Akıncı ve Derviş Eroğlu, Dış Basın Birliği’nin eski başkan ve kurucu üyelerine verdikleri hizmetlerin anısına hazırlanan plaketleri takdim etti. Mustafa Akıncı, plaket takdiminde yaptığı konuşmada, “Kıbrıs Türk halkının haklı mücadelesini dış dünyaya duyurmakta bizlere katkıda bulunuyorsunuz” dedi.

Akıncı, Dış Basın Birliği’ne Türkiye dışından da basın mensuplarının üye olacağı günlerin geleceğine inandığını kaydederek, Birliğe hizmet verenleri kutladı ve yeni yönetime başarılar diledi.

Üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ise, birliğe çalışmalarında başarılar diledi.

Dış Basın Birliği Genel Başkanı Tahir Olcay Kıraç gecede yaptığı konuşmada, birliğin amacının üyelerinin görevlerini en uygun ortamda yapabilmelerine yardımcı olmak, geçmiş birlik yönetimlerinin yaptığı çalışmaları daha da ileriye taşımak olduğunu ifade etti.

Birliğin misyonuna da dikkat çeken Kıraç, “(Birlik) Kıbrıs Türk halkının ve KKTC’nin haklı davasını hem Türkiye ham de Dünya kamuoyunda en iyi ve en azami şekilde duyurulması için önemli bir görev üstlenmiştir” dedi.