Yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısını 24 Nisan 2017 Cuma günü Saat 16.00’da yaptı.

18 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulda göreve gelen Tahir Olcay Kıraç Başkanlığındaki Yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısını 24 Nisan 2017 Cuma günü Saat 16.00’da yapmış olup aşağıdaki kararları üretmiştir.

1-Birliğin Web sitesinin hazırlanması ve yayına girmesi konusunda Lisani Deniz’in sahibi olduğu Lino firmasının vermiş olduğu teklif Kabul edilmiştir. (Teklif içerisine Üyelerimizin kimlik kartlarının hazırlanması da dahildir.)

2- Not defteri ,Antetli kağıt,zarf v.b gibi maktu malzemeler yanısıra muhtemel promosyon malzemelerin tasarımının yaptırılması ve söz konusu işler için sponsor bulunması karara bağlanmıştır.

3-Birliğin odalarında yer alan televizyon yayınlarının bağlanabilmesi için gerekli girişimlerin sağlanması karara bağlanmıştır.

4-Birlik binasına İnternet bağlantısı sağlanması konusunda Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Tanpınar’a görev verilmiştir.

5-Binanın her türlü teknik ihtiyacı ve eksik tadilatlarının tespiti için Burhan Canbaz,Taner Gönül,Ali Ruhluel ve Mustafa Fidan’a görev verilmiştir.

6-Yeni yönetim kurulunun yapacağı nezaket ziyaretlerinin zamanları belirlenmiş olup, ziyaret edilecek kişilerden talep edilecek konular hakkında Başkan Tahir Olcay Kıraç’a yetki verilmiştir.

7-Birliğin 25.yıldönümü resepsiyonu vermesi için karar alınmış olup, detayların belirlenmesi için Yönetim Kurulunun bir hafta içerisinde bu gündemle toplanması kararı alınmıştır.

8-Üye listesi ve data base in güncellenmesi için Emine Sivri görevlendirilmiştir.

9-Tüzük değişikliği ile konular görüşüldü ve gerekli değişiklik çalışmalarının başlatılması konusunda karar alındı.

10-Üyelik aidatlarının SMS aracılığı ile üyelerden toplanması konusunda karar alınmış olup, bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısında karara bağlanmasına karar verilmiştir.

11-Dış Basın Birliğinin tüm üyelerinin Yönetim kurulu toplantısı kararları hakkında bilgi alabilmesi amacıyla alınan kararların kendilerine gönderilmelerine karar verilmiştir.